VPN

Uçtan uca ve çok noktadan çok noktaya hızlı ve güvenilir bağlantı...

Sağlayıcı VPN (Sanal Özel Ağ), uçtan uca, çok noktadan çok noktaya hızlı ve güvenilir bağlantı sağlar. VPN hizmeti, erişim tekniklerinden bağımsız olarak çok noktadan çok noktaya bağlantı sağlayan ve verinin farklı servis sınıflarında taşınmasını mümkün kılan hizmettir.

Sağlayıcı VPN ile Türkiye'nin her yerindeki ofisleriniz arasında VPN (Sanal Özel Ağ) üzerinden güvenli ve hızlı bağlantı kurabilirsiniz. Sağlayıcı VPN'nin sunduğu uçtan uca, çok noktadan çok noktaya güvenli veri aktarımı ile esneklik ve iş sürekliliği kazanabilirsiniz. Sağlayıcı’nın geniş altyapısı sayesinde iş kabiliyetini artırabilir şebeke ile ilgili maliyetlerden de tasarruf edebilirsiniz. 

Sağlayıcı VPN'den faydalanmaya başlamak için her hangi bir alt yapı değişikliğine gerek yoktur. Sağlayıcı MPLS şebekesine erişim ATM, Frame Relay, Metro Ethernet, G. SHDSL ve ADSL üzerinden gerçekleşebilmektedir. Erişim türüne bağlı olarak Sağlayıcı VPN hizmeti dâhilinde sunulan hız ve kablo çeşitleri değişiklik göstermektedir. 

MPLS terimi İngilizce Multiprotocol Label Switching kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir terimdir. Türkçedeki karşılığı Çoklu Protokol Etiket bağlaşmasıdır. MPLS ağ üzerindeki paketlerin iletilmesinde kullanılan bir yöntemdir. 

MPLS protokolü ile IP adresleriyle birlikte paketlere bütün iletişim yöntemlerince tanınan bir etiket eklenmekte ve eklenen etiketler bütün routerlara tanıtılmaktadır. Böylece aynı etikete sahip kaynak ve hedef noktalar bütün ağ tarafından bilinmekte ve bu noktalar arasında iletişim daha hızlı gerçekleştirilmektedir. 

MPLS şebekesi üzerinde her kullanıcı için ayrı VPN alanları (domain) oluşturulur. Bu VPN alanları içinde kullanıcılara ait uç bağlantılar tanımlanır. Böylelikle her kullanıcı için MPLS şebekesi üzerinde sanal, güvenli ve birbirinden bağımsız bir şebeke oluşturulur.

Sağlayıcı VPN Özellikleri

Sağlayıcı VPN Türkiye genelinde birçok ilde bulunan PoP noktasıyla esneklik, hız ve süreklilik sağlar. Böylece Türkiye'nin her yerindeki lokasyonlar arasında bağlantı kurmaya olanak tanır. Her lokasyonda aynı paketi kullanma zorunluluğu yoktur. Sağlayıcı VPN kullanıcıları ofislerinin ihtiyaçları doğrultusunda hiçbir paket kısıtlamasına gitmeden bağlantı tipleri elverdiği derecede diledikleri paketi seçebilirler.

Sağlayıcı VPN kullanıcı yönetimine olanak tanıdığı için şebeke maliyetlerinde tasarruf sağlar.

Sağlayıcı VPN, kullanıcılarının tercih ve ihtiyaçlarına uygun şekilde hazırlanmış özel paketler iş verimliliğini artırmayı amaçlamaktadır. Sağlayıcı VPN, müşterilerine uygulamalarını önem derecesine göre sınıflandırmalarında büyük kolaylık sağlayacak farklı konfigürasyonlar sunmaktadır. Böylece TT VPN kullanıcılarının konfigürasyonlarla uğraşmalarına gerek kalmamaktadır

VPN ile hızlı ve güvenli veri iletişimi

Sağlayıcı VPN hizmeti Hükümet Organları, çok lokasyonlu, büyük ve orta çaplı şirketler gibi kurumsal müşteriler tarafından tercih edilmektedir.

Sağlayıcı VPN hizmetini kullanmaya başlayan kurumsal müşteriler farklı teknolojilerle internet bağlantısını yürüten şubelerini tek platformda birleştirecek böylelikle hızlı ve güvenli veri iletişimi sağlayacaktır