CDN NETWORK

Content Delivery Network (İçerik Dağıtım Ağı) ile hem trafik tasarrufu yapın hem yükü azaltın

Neden CDN?

Son dönemde önemli ölçüde artış gösteren internet trafiğinde, TV /  Radyo / Video / Ses yayınının artması çok önemli bir rol oynamaktadır. Canlı TV / program yayını, isteğe bağlı video / ses yayınının çok noktadan stream / host edilerek son kullanıcıya hızlı, kaliteli ve avantajlı maliyet ile ulaştırılmasını sağlamak amacıyla SAĞLAYICI tarafından cdn (content delivery network/içerik dağıtım ağı) altyapısı oluşturulmuştur.

SAĞLAYICI, Türkiye’nin en önemli lokasyonlarında kurulu olan kenar sunuculara (edge server) en yakın lokasyondan erişim ile bağlantınızı gerçekleştirir. Böylece kullanıcı içeriğe en hızlı biçimde erişir.

 

Bir içeriği sunmak oldukça basit bir işlem olarak gözükebilir. Bir test dosyasının sorunsuz bir şekilde çalıştığına birçok kez tanık olmuşuzdur. Ancak sağlanan hizmet büyüdüğü zaman sorunlar başlar. Sorunlar başladıktan sonra yardım almak isterseniz, yapacağınız sistem değişikliği büyük problemler veya aşırı işgücü yaratabilir. İşte bu aşamada SAĞLAYICI içerik dağıtım ağı (Content Delivery Network) hizmeti alarak, Arge, Teknoloji, Güvenilirlik, Ölçeklenebilirlik, Destek ve “her ay daha gelişmiş bir platform” konseptiyle daha hızlı büyüyebilirsiniz.

CDN Servislerimiz

 • VOD Servisi
 • Canlı Yayın Hizmetleri
 • Statik İçerik Yayınlama Hizmetleri
 • Online Müzik ve Radyo Yayın Hizmetleri
 • Encoding Yayın Platformu
 • On-Demand Medya Transcoding
 • Mobil TV, Web TV, IP TV Platform Hizmetleri
 • Caching Medya Dağıtım Teknolojileri
 • CMS İçerik Yönetim Sistemi
 • Dinamik Content Yönetimi
 • İçerik Şifreleme DRM ve Güvenlik
 • Entegrasyon ve Yazılım Özelleştirme

Hızlı, Kesintisiz, Stabil

SAĞLAYICI Canlı Yayın Hizmetleri ve İçerik Dağıtım Ağını kullanarak yayınlarınızı dünyanın dört bir yanına en kısa sürede ulaştırmanız mümkündür.

Global verimerkezi çözüm ortakları ile Amerika, Avrupa, Asya ve Orta Doğu‘da bağlantı noktaları bulunmaktadır. Bu noktalardan statik ve dinamik içeriklerin dağıtımı sağlanmaktadır.

İçerik dağıtım ağı ile yüksek trafikler ve peak zamanlarında sitenizin bandwith, sunucu kaynağı v.b. gibi limitlere takılmadan aktif kalabilmesini sağlar.

Mobil , Web, TV başta olmak üzere tüm platformları desteklemektedir. 

HTML5 Teknolojisi ile Flash desteklemeyen işletim sistemi ve cihazlar tarafından da görüntülenebilmektedir.

Yönetim paneli ile kullanım miktarları ve rapor görüntüleme, cache temizleme, node kontrol gibi işlemler kolayca yapılabilmektedir.

Güvenli video streaming alt yapısı ile sitenizdeki yayınların kopyalanmasını ve sitenizden kaynak gösterilerek başka sitelerde yayınlanmasını engelleyebilmektedir. Böylece hem sitenizin içeriğinin başka kaynaklara dağılmasını engelleyebilmekte, hemde bu sebepten oluşabilecek ekstra maliyetin önüne geçebilmektedir.

CdnCloud kontrol paneli hizmeti istekleriniz ve projelerinize göre geliştirilebilmektedir. 

 

CDN Lokasyonları

SAĞLAYICI, verimerkezi çözüm ortakları ile kurduğu global veri yayınlama altyapısını kullanarak kıtalararası data trafiğini kesintisiz olarak sağlamaktadır. 

SAĞLAYICI hergün eklenen yeni kenar sunucuları (edge server) ile sürekli mevcut ağı genişletmektedir. Şuan 3 Kıtada 35 Ülkeden bütün dünyaya bu hizmet sorunsuz sağlanmaktadır.

 


Bu hizmetimiz ile ilgili detaylı bilgi almak ister misiniz? Detaylı bilgi için lütfen tıklayın.