CANLI YAYIN

Canlı yayın hizmeti ile dünyanın dört bir yanına ulaşmak çok hızlı ve çok kolay

İnternet teknolojilerinin gelişmesine paralel olarak görsel ve işitsel medya organlarının klasik karasal yayın ve uydu yayını yanında internet üzerinden de izleyicilerine ulaşması ihtiyacı doğmuştur. Bu hizmet doğrultusunda radyolar ve televizyonlar yayınlarını internet üzerinden yapmak için bazı teknolojik yatırımlara ihtiyaç duyarlar. İşte tüm bu yatırımları yapmanıza gerek kalmadan, SAĞLAYICI'nın mevcut altyapısını kullanabilir, Bu eşsiz hizmeti SAĞLAYICI farkıyla temin ederek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Canlı yayın hizmeti nasıl gerçekleşir?

TV ya da radyo yayınınız çeşitli alternatif yöntemlerle (doğrudan internet, uydu vs.) SAĞLAYICI sunucularına aktarılır. Burada, dünya genelinde en çok tercih edilen formatlara dönüştürülerek flash, html5 playerlar ve native player veya uygulamalar ile erişilebilecek bir şekilde kullanıma sunulur.

Canlı Yayın Hizmeti'nde RTMP, RTMPE, RTSP, HLS, HDS, Smoothstream, Pseudo Streaming gibi teknolojiler ile her platforma uygun yayın yapılabilmektedir.

Canlı yayın hizmeti temel olarak kullanıcı tarafından yayın gönderilerek veya herhangi bir platformdaki (uydu veya dijital yayın platformları) yayınlar aktarılarak yapılmaktadır.

Bu hizmetimiz ile ilgili detaylı bilgi almak ister misiniz? Detaylı bilgi için lütfen tıklayın.